K11 – SVATOMARTINSKÝ DOBROČINNÝ BĚH SE BLÍŽÍ

V neděli 10. listopadu se uskuteční 1. oficiální ročník běžeckého klání pod názvem KRUMLOVSKÁ 11. K 11 je sportovně společenská dobročinná akce pro běžce i neběžce a jejich rodiny. Registrace jsou otevřeny již nyní, na hlavní běh je však kapacita omezena a registrace bude uzavřena po naplnění kapacity, nejpozději však 3. 11. 2019.

K 11 nabízí trasy i program pro děti, rodiny i dospělé, pro mladší i starší, pro zdatné i méně zdatné běžce. Na účastníky čekají běžecká klání vkrásné přírodě se startem, cílem a zázemím u hornobránského rybníku v Českém Krumlově. Hlavní běh K11 je určen pro jednotlivce i štafety dvojic. Před hlavním během je na programu i Rodinný běh. Děti, mládež a jejich blízcí poběží kratší trasu na Horní Bráně. Pro děti budou připraveny na místě nejrůznější atrakce, včetně jízdy na poníkovi.

Výtěžek z akce podpoří Osobní asistenci

„K11 vznikla z popudu několika krumlovských přátel, kteří pravidelně běhají, a zároveň chtějí svým během podporovat druhé,“ uvádí Eva Pardoe z obecně prospěšné společnosti ICOS Český Krumlov, která celou akci K11 zaštiťuje. Výtěžek z 1. ročníku je určen na podporu Osobní asistence, která na Českokrumlovsku a Kaplicku již více než 10 let pravidelně pomáhá dětem i dospělým se zdravotním postižením a seniorům se sníženou soběstačností.

K 11 je tak trochu jiný závod, s možností koupání i martinskou husou

„K 11 je sportovně společenská akce, při které chceme nejen sportovat, podpořit dobrou věc, ale chceme se také bavit. A tomu je uzpůsoben i program akce“, vysvětluje Martin Hák, místostarosta města, který stál u zrodu krumlovské jedenáctky. Při hlavním běhu čeká na běžce například příjemně osvěžující listopadová koupel v hornobránském rybníku či lahodné jedenáctistupňové pivo z dílny krumlovského pivovaru, který je generálním partnerem K11. Hlavním partnerem Rodinného běhu s podnázvem „Nebuď jinde, poběž s Linde“, je společnost Linde Pohony. „Díky těmto i mnoha dalším partnerům jsou ceny startovného poměrně přátelské. Necháváme pak na každém z účastníků, bude-li chtít Osobní asistenci podpořit a v jaké výši,“ vysvětluje jednu z rolí partnerů Eva Pardoe za organizátory K 11 a upřesňuje: „Na Osobní asistenci mohou přispět běžci dobrovolným darem již při on-line registraci, v rámci akce i na místě, osobní asistenci podpoří i nákup běžeckých triček K11. Je to však čistě na rozhodnutí účastníků“.

A protože nejde jen o běžecké klání, na zájemce z řad účastníků také například po doběhu čeká posezení s martinskou husou.

Registrace na hlavní běh je nutné učinit co nejdříve

Kapacita hlavního běhu K11 je omezena na max. 90 běžců. Registrace je nezbytná on-line na webu krumlovska11.cz. On-line registrace budou ukončeny 3. 11. 2019, v případě vyprodání však ještě dříve. U rodinného běhu je možná registrace i přímo na místě v den konání akce, ale při on-line rezervaci je cena snížena o polovinu. Start rodinného běhu je plánován na 10. hodinu, hlavní běh na 11 km začne ve 12 hodin.

Více info na: http://www.krumlovska11.cz.